SlovenskýSlovenskýEnglish
Zmenšiť textZväčšiť text

Divadlo Thália: Vetvička

 11.02.2024

Vážení obyvatelia!

Srdečne Vás pozývame na rozprávkové predstavenie divadla Thália s názvom "Vetvička", ktoré sa uskutoční dňa 25. februára 2024 o 16:00 hod.
Miesto konania: Kultúrny dom v Pribeníku
Vstupné: deti do 15 rokov ZADARMO, nad 15 rokov 2,- €. Lístky sú dostupné na obecnom úrade v čase pracovnej doby.

Srdečne Vás očakávame!


Csukás-Darvas: Vetvička (hudobná rozprávka)

Existuje jedno miesto na svete, kde sú dvere vždy otvorené. Tu býva maliar, ktorý je zároveň tajomným čarodejníkom, a kamaráti sa so zábavnými hercami ochotnými každej srandy. Akurát prichádza búrka, ktorá strhne starý platan, a na skutočne rozprávkovej lúke sa objaví zvláštne, milé stvorenie, Vetvička, ktorá nevie, kým je. Stretáva sa s najrozličnejšími tvormi, kvetom, motýľom, hubou, a dozvie sa jedine toľko, že najviac sa podobá na človeka. Putuje čoraz zvedavejšie ďalej, zamotáva sa do neuveriteľných dobrodružstiev. Ocitne sa napríklad vo vojne kačiek a žiab, ale dozvieme sa aj to, že aj boj medzi mačkami a myšami neustále zúri, a tiež, že oheň má veľkú silu a je veľmi nebezpečný.  Vetvička sa spoznáva so škuľavým, ale dobrosrdečným káčerom Danim, neustále sa rehotajúcim, ale pomôcť ochotný  žabiakom Bercim, resp. s neuveriteľne odvážnou a bezzubou myškou Pösze. Za ich nešťastie je zodpovedný človek, ale zároveň každému z nich môže pomôcť iba človek. K tomu musia zdolať svoj strach, ale silou priateľstva sa podarí aj to.
Vetvička sa práve ponáhľa za človekom, veď sa chce presvedčiť, na koho sa vlastne podobá a možno sa konečne dozvie, kým je, kam patrí, čo je jej úlohou na tomto svete. Dobrí priatelia držia spolu až do konca, a na konci rozprávky sa dozvieme, že všímavosťou, láskou, starostlivosťou sa môžu všetky problémy vyriešiť.


Zoznam aktualít: